Moja mała ojczyzna.

Kształtowanie przynależności społecznej oraz patriotycznej postawy, rozbudzanie zainteresowania małą ojczyzną i rozwijanie więzi emocjonalnych to główne cele tygodnia. Dzieci rozpoczęły tydzień od zwiedzania neogotyckiej świątyni - konkatedry Świętej Trójcy. Jest to obecnie jeden z najstarszych obiektów ceglanych na terenie ziemi chełmińskiej. Dzieci dowiedziały się, że inicjatorem budowy był biskup Heidenryk. Sówki obejrzały najcenniejsze obiekty- gotycką rzeźbę złożenia do Grobu, Grupa Ukrzyżowania oraz późnorenesansową ambonę z 1604 roku. Podziwiały piękne ołtarze- barakowy ołtarz Krzyża Świętego, ołtarz błogosławionej Juty. Po powrocie z wycieczki dzieci wysłuchały chełmżyńskich legend. Poznały historię swojego miasta. Wiele radości sprawiło dzieciom mierzenie długości wybranych przedmiotów dowolnie wybraną jednostka miary. Dzieci zapoznały się z różnymi narzędziami pomiaru długości. Z zakresu edukacji polonistycznej utrwalone zostały poznane litery. Dzieci wyodrębniały głoski w wyrazach. Nie zabrakło aktywności ruchowej. Sówki poznały podstawowe techniki karate. Wspaniale bawiły się przy grach i zabawach ruchowych. Uczyły się opanowania, skupiania uwagi na wykonywanych zadaniach.

Gościliśmy w przedszkolu Pana Andrzeja, motocyklistę z grupy " Łoza", który przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci przypomniały sobie znaki drogowe obowiązujące na naszych drogach. Dziękujemy Panie Andrzeju.