Jesteśmy bezpieczni.

Miniony tydzień obfitował w wiele wydarzeń. Tematem przewodnim  było hasło,, Jestem bezpieczny". Mówiliśmy o odwadze a na spacerach poszukiwaliśmy miejsc, w których można spotkać odważnych ludzi, np. szpital, komisariat policji czy straż pożarna. We wtorek obchodziliśmy Dzień przedszkolaka. Maszerowaliśmy barwnym korowodem na Rynek, gdzie wesoło i radośnie bawiliśmy się. Tego dnia mieliśmy także pierwsza rytmikę. Podczas zajęć muzycznych poznaliśmy nową piosenkę przy akompaniamencie instrumentu. Na zajęciach plastycznych malowaliśmy pastelami skrzyżowanie, znaki drogowe i uczestników ruchu.  Mówiliśmy o kodeksie bezpieczeństwa, rozpoznawaliśmy prawą i lewa stronę. Doskonaliliśmy wycinanie, tworząc puzzle i składaliśmy obrazek w całość z 8 części. Wiemy, jak należy zachować bezpieczeństwo na ulicy. W piątek nasze przedszkole zamieniło się w sad owocowy. Przeżywaliśmy owocowy zawrót głowy w ramach realizacji projektu ,,Czysta i zdrowa Chełmża dla przedszkolaków". Był czas na wesoły taniec owoców, piliśmy naturalny sok marchewkowo - jabłkowy wyciśnięty z sokowirówki. Chcemy w ten sposób poznawać owoce wszystkimi zmysłami, by żyć zdrowiej. Rodzice mieli okazję degustować naszych soczków.