Z wizytą u weterynarza

"Gdy Ci zwierzę zachoruje
wiedz, że człowiek się znajduje
co wybrał zawód taki,
w którym leczy się zwierzaki.

On przez lata swej praktyki
podpatrywał ich nawyki
i zdobywał doświadczenie
jak wygląda ich leczenie.

Teraz szczepi, bada, radzi
co kto tylko przyprowadzi
koty, ptaki, psy, gryzonie
z przyjemnością bierze w dłonie."

12.11.2015 roku grupa Średniaków wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego przy ulicy Piotra Skargi. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pan Bartosz Kopacz, opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki.Pan weterynarz opowiedział przedszkolakom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pan weterynarz podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Na zakończenie wizyty dzieci miały okazję zobaczyć „salon fryzjerski", w którym klientami są zwierzęta. Średniacy zobaczyli jak wygląda stolik, na którym stoją strzyżone zwierzęta i specjalne miejsce do kąpieli.
Cała nasza grupa pięknie dziękuje Panu Bartoszowi za to ciekawe spotkanie!