Pieczemy słodkie pierniczki

W ubiegłym tygodniu czterolatki cały tydzień przygotowywały się na przyjście św. Mikołaja. W świątecznym nastroju poznawaliśmy tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.Nie tylko mówiliśmy o tym w jaki sposób przygotowujemy się do świąt, ale także przeprowadziliśmy zajęcia kulinarne "Pieczemy pierniczki". Dzieci dowiedziały się jakie produkty są potrzebne do ich wykonania i poznały przepis. Dzieci rozwałkowały ciasto i wykrajały kształty ciastek. W czasie deseru delektowały się świątecznym smakiem. A św. Mikołaj przyszedł już następnego dnia...