Zimowe zabawy

W minionym tygodniu dzieci poznały sposoby bezpiecznej zabawy na śniegu, różne rodzaje sportów zimowych oraz eksperymentowały z lodem. Ciekawą pracą plastyczną było stworzenie bałwanka z wyciętej papierowej formy po jajkach. Zabawy muzyczno - ruchowe z z bałwankiem na sankach miały na celu rozwijać u dzieci percepcję słuchową i właściwe reagowanie na sygnał. W czasie piątkowych zajęć otwartych dla rodziców dzieci ćwiczyły percepcję wzrokową, składały obrazki z 6 części przedstawiające rodzaje sportów zimowych oraz współpracowały w grupie tworząc plakat "4-latków". Dzieci świetnie czytają globalnie swoje imię i razem tworzą atmosferę dobrej zabawy.