Eksperymenty

W tym tygodniu dzieci podczas zajęć miały szansę na doświadczenia z wodą. Poznały różne jej stany skupienia: czym jest śnieg i jak wygląda w powiększeniu. Doświadczyły co pływa a co tonie oraz zaobserwowały pojemność cieczy. Próbowały odpowiedzieć na trudne pytania, formułowały wnioski i zastanawiały się nad tym jak to się dzieje, ze szklanka wody wlana do butelek o różnym kształcie ma inny poziom. Świetną zabawą na pobudkę były ćwiczenia poranne z elementami skoku na krach lodowych.W czasie zabaw matematycznych dzieci eksperymentowały z figurami geometrycznymi, kształtując pojęcie koło, trójkąt, kwadrat, prostokąt. Dzieci stworzyły oryginalne "Wyskakujące oczy" wykorzystując koło. W czasie zajęć plastycznych doskonaliły zdolności manualne rozgniatając plastelinę na płatku śniegu.