Instrumenty muzyczne

Tydzień muzyczny zaczęliśmy od stworzenia własnych mikrofonów z rolki papieru i poznania różnych instrumentów muzycznych: dętych, strunowych, perkusyjnych. Dzieci miały okazję usłyszeć i rozróżniać dźwięki wygrywane przez te instrumenty. Poznaliśmy budowę kilku instrumentów i tworzyliśmy prace twórcze na ich temat, doskonaląc zdolności grafomotoryczne. Improwizowaliśmy ruchem piosenkę pt. "Trąbka, bęben dwie gitary" według metody Orffa. Zaprosiliśmy też eksperta muzycznego, aby opowiedział nam o grze na pianinie i zagrał gamę. Dzieci stworzyły własny koncert muzyczny grając na przedszkolnych instrumentach do muzyki Mozarta. Nawet ćwiczenia poranne w tym tygodniu odbywały się przy muzyce Mistrzów, co sprawiło nam wielką radość.