Wiosenne porządki

Czas przedwiośnia mobilizuje nas do odkrywania zmian zachodzących w przyrodzie. Zauważamy świeże pączki na drzewach i budzącą się po woli przyrodę do życia. Dzieci dostrzegają także wszystko co, co pozostało po zimie: suche liście, które dawno straciły swój kolor. Te spostrzeżenia są potrzebne by podjąć się do prac porządkowych. Średniacy odwiedzili sklep ogrodniczy, by obejrzeć narzędzia do pracy w ogrodzie i dowiedzieć się do czego one służą. Obserwowały wiosenne prace w ogrodzie, naśladowały czynności ogrodników a poprzez założenie własnego ogródka w doniczkach wdrażały się do pracy zespołowej. Posialiśmy kwiaty, rzeżuchę i warzywa. Uczymy się być odpowiedzialni za własną hodowlę i pamiętamy o podlewaniu roślin.Poznaliśmy także działanie kilku urządzeń elektrycznych, które służą do sprzątania. Wiemy, że z prądem nie ma żartów!