Szukamy wiosny

W minionym tygodniu dzieci żegnały zimę i przygotowywały sie na powitanie wiosny. Mówiliśmy o następstwie czasu, mijających po sobie porach roku i poznawaliśmy charakterystyczne cechy wiosny. Poznaliśmy znaczenie przysłowia "w marcu jak w garncu" oraz rozpoznawaliśmy naturalne dźwięki występujące w przyrodzie. Na spacerze szukaliśmy pierwszych zwiastunów wiosny i założyliśmy zielony ogródek. Dowiedzieliśmy się jakie ptaki przylatują do Polski na wiosnę i przeliczaliśmy je na konkretach do sześciu.Ostatniego dnia stworzyliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem techniki wyklejania papierem kolorowym i białej waty pt. :"Bazie na wierzbie".