Dzień i noc

W pierwszym kwietniowym tygodniu zapoznawaliśmy się z następstwem dni i nocy. Przez zabawę konstrukcyjną doświadczyliśmy co to są konstelacje gwiazd, gwiazdozbiór, tworzyliśmy słońce z naszych ciał. Największą frajdę sprawiło dzieciom piątkowe malowanie farbami za pomocą placów nt. naszych marzeń sennych. Mówiliśmy o porach dnia i czynnościach wykonywanych w czasie dnia i nocy. Podczas umuzykalnienia tańczyliśmy z kolorowymi wstążkami przy muzyce kojrzacej nam się z niebezpieczną nocą, zmieniając tempo przy muzyce skojarzoną z dniem.