Co piszczy w trawie

"Lubię leżeć na trawie" to tytuł piosenki minionego tygodnia. Śpiewając ją dzieci budziły w sobie wrażliwość na piekno przyrody, zarówno podczas zajęć plastycznych, ruchowych jak wygląda i umuzykalnienia. We wtorek poznawaliśmy zapachy łąki przez eksperymentowanie i doświadczanie. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z rozpoznawaniem zapachu ziół, kwiatów i przypraw. Doświadczaliśmy, że za pomocą wentylatora rozprzestrzeniają sie zapachy w powietrzu. Podczas zabaw tropiąco badawczych w terenie dzieci ćwiczyły uwagę i spostrzegawczość podczas oglądania owadów z lupą. Podczas zajęć plastycznych dzieci poznały technikę malowania farbami za pomocą sznurka, wykorzystując symetrię w pracy pt.: "Motyl".