Zwierzęta egzotyczne

W tym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy zdobywały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych. Dzieci poznały wygląd wybranych zwierząt, ich sposób życia oraz naturalne środowisko, z którego pochodzą. Dzieci bardzo szybko zapamiętały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych, dlatego łatwo wyszukały z wiersza Jana Brzechwy "ZOO" wszystkie egzotyczne zwierzaki. Przedszkolacy bardzo dobrze zapamiętali wygląd zwierząt i ptaków egzotycznych, dzięki temu podczas zabawy dydaktycznej, której celem było wyszukanie fragmentu wyglądu danego zwierzęcia spośród wielu zdjęć i dopasowanie go do obrazka z całym  zwierzątkiem, zrobili to bez problemu.  Dzieci bardzo chętnie kolorowały wybrane przez siebie zwierzęta podczas wykonywania pracy plastycznej, z których potem zrobiły papierowe ZOO.