Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku, obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Dzieci przyszły ubrane na zielono i z wiankami na głowie. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Rozpoznawały jej zwiastuny i wspólne śpiewały piosenki oraz projektowały suknie Pani Wiosny, które teraz można podziwiać na przedszkolnym korytarzu.
Aby tradycji stało się zadość, wszystkie grupy uroczyście pożegnały symbol zimy, kukłę Marzannę. Dzieci głośnym okrzykiem: "Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!" wystraszyły zimę. Miejmy nadzieję, że przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę!