Polska to nasz dom

po polskiej krainie.

A dopóki płynie,

Polska nie zagnie".

Słowa tej piosenki rozbrzmiewały w tym tygodniu w naszej grupie, podczas zajęć i zabaw, kiedy przedszkolacy zdobywali wiadomości o naszym kraj.Dzieci utrwalały sobie symbole narodowe: wygląd godła, flagi oraz słuchały Mazurka Dąbrowskiego- hymnu Polski. Przedszkolacy poznali także, legendy polskie takie jak: "O Smoku Wawelskim", "O Syrence Warszawskiej", "O Lechu, Czechu i Rusie".Dzieci chętnie wypowiadały się także, na temat naszego miasta, jako naszej małej Ojczyzny. Przedszkolacy oglądali zdjęcia przedstawiające nasze miasto z dawnych lat. Dzieci nie mogły uwierzyć, że nasze miasto kiedyś wyglądało inaczej. Dziewczynki jednak najbardziej zachwycone były pięknymi strojami w jakie ubrane były kobiety na starych fotografiach spacerując po ulicach naszego miasta.