W przedszkolu

Temat tygodnia: W PRZEDSZKOLU

Tematy dni: W moim przedszkolu; Dzień w przedszkolu; Przedszkolny savoir-vivre; Pomagamy sobie

Drodzy Rodzice,

miniony tydzień upłynął nam na poznawaniu przedszkola i siebie nawzajem. Odwiedziliśmy wszystkie przedszkolne pomieszczenia, poznaliśmy osoby, które pracują w przedszkolu. Wspólnie tworzyliśmy Kodeks Superprzedszkolaka – ustalaliśmy zasady, jakie powinny obowiązywać w grupie przyjaciół, by wszyscy czuli się tu dobrze. Poznawaliśmy rytm dnia, dzięki któremu czas spędzony w przedszkolu będzie bardziej zaplanowany. Poznaliśmy kilka zabaw integracyjnych, dzięki którym mogliśmy się lepiej poznać. Nauczyliśmy się pierwszej piosenki.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

·      Rozmowa na temat radości i obaw dziecka wynikających z pójścia do przedszkola.

·      Rozmowa na temat zasad zachowania – dlaczego warto zachowywać się w dany sposób, dlaczego nie należy zachowywać się w dany sposób.

·      Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

·      Przytulanie, wspieranie, pozytywne nastawianie dziecka do nowej sytuacji – warto zadbać o poczucie bezpieczeństwa dziecka.

W przyszłym tygodniu będziemy potrzebować:

·czasopism, albumów, katalogów przedstawiających różne domy;

·starych gazet;

·opaski na rękę;

·informacji o ciekawych miejscach w okolicy (zdjęcia, wycinki z gazet).