Dzień Misia

25 listopada przypada jedna z najsympatyczniejszych uroczystości w ciągu roku. Dziś w naszym przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji jego 115 urodzin, dzieci przybyły do Przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnym punktem spotkania były tańce i zabawy przy muzyce z misiem. Potem przyszła pora na weryfikację wiedzy na temat misiów. Dzieci wzięły udział w zgadywankach i quizach na temat znanych misiów. Kolejną konkurencją było drużynowe odgadywanie melodii z filmów animowanych, w których występują misie. Dzieci wysłuchały też wiersza "Naprawimy misia" oraz przypomniały wszystkim, jak ważny jest szacunek do zabawek i dbanie o nie. Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel miś". Prace były tak piękne, że jury oprócz zwycięzców i wyróżnionych autorów , postanowiło nagrodzić słodkim upominkiem wszystkich uczestników konkursu. Wszyscy otrzymali również dyplomy uznania za zaangażowanie i pracę włożoną w wykonanie dzieł. Na zakończenie dnia wszystkie dzieci w Przedszkolu otrzymały od Misia pamiątkowe breloczki z jego podobizną.Wszystkim rodzinom , które wzięły udział w konkursie serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowanie prac.