Nasze emocje , zdrowe zęby

List do Rodziców

Tematy dni: Nasze emocje-zazdrość i gniew, Dbamy o nasze zęby, Tajemnice drożdżowego ciasta.

Drodzy rodzice,

Ten tydzień był nieco inny od poprzednich . Nie zajmowaliśmy się jednym tematem a podążaliśmy za naszymi potrzebami. Pierwsze dwa dni poświęciliśmy na przeżywane często przez nas emocje , które są związane z zabawami w przedszkoly , wspólnym pobytem w sali , korzystaniem w tym samym czasie z sali i jej wyposażenia.Często w tym czasie towarzyszą nam gniew i zazdrość. Zatem wspólnie próbowaliśmy nazwać te emocje, określić sytuacje ,które je wywołują. Następnie uczyliśmy się sposobu rozwiązywania sytuacji konfliktowych a także takiego wyrażania złości by nikomu nie zrobić krzywdy. Staraliśmy się zrozumieć ,że zazdrość i gniew towarzyszą wszystkim , i dużym i małym . Ważne jest jednak to by zrozumieć ,że nie można w życiu mieć wszystkiego a swoim dorem należy się dzielić. Kolejne dwa dni wspólnie z panią Magdą spędziliśmy na treningu czystości jamy ustnej. Mówiliśmy dlaczego należy dbać o zęby i czym grozi zaniedbanie jamy ustnej. W piątek poznawaliśmy tajemnice drożdży i drożdżowego ciasta. Ciekawostką dla wsztskich okazał się fakt ,że drożdże to grzyby , które wytwarzają dwutlenek węgla. Ciekawe eksperymenty, wesołe zabawy i degustacja domowej drożdżówki zakończyły miniony tydzień.