Karnawał

Temat tygodnia: KARNAWAŁ

Tematy dni: Wesoły karnawał; Karnawałowe tańce; Stroje karnawałowe; Zabawa karnawałowa.

Drodzy Rodzice,

w minionym tygodniu rozmawialiśmy o balach karnawałowych, przebraniach, tańcach i wspólnej zabawie. Przygotowywaliśmy rekwizyty na przedszkolny bal karnawałowy: maski oraz stroje. Klasyfikowaliśmy figury geometryczne oraz przedmioty związane z balem, przeliczaliśmy je. Wybieraliśmy elementy zgodnie z podanymi cechami, np. duże, żółte. Poznaliśmy literę n, N, jak nuta lub Natalka. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę n na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. Próbowaliśmy czytać wyrazy z poznanych liter: O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B, N.Obserwowaliśmy wyniki eksperymentu z solą. Uczestniczyliśmy w Balu Karnawałowym.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem.

• ·      Bal karnawałowy – wspólne tańce i zabawa.
  • ·      Zabawy w klasyfikowanie przedmiotów według podanej cechy – rodzaju, wielkości, koloru.
  • ·      Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek.
  • ·      Zabawy w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter.
  • ·      Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.