Moja droga do przedszkola

W ostatnim tygodniu września tematem przewodnim była „Droga do przedszkola”. Trzylatki dowiedziały się, jak wygląda i czemu służy sygnalizator, poznały zasady przechodzenia przez ulicę, a także wykonały pracę plastyczną „Zebra”. Doskonaliły reagowanie na sygnał w zabawie „Sygnalizator”. Niemałą ciekawość wśród dzieci wzbudziło spotkanie z Panem Policjantem, który opowiedział między innymi o bezpieczeństwie na drodze. Nie zabrakło również zajęć ruchowych, choćby zabawy usprawniającej motorykę małą „Kulka z gazety” czy też prostych ćwiczeń oddechowych „Kolorowe listki” z wykorzystaniem materiału przyrodniczego – liści.