Umiemy oszczędzać

Jak możemy oszczędzać czas? Do czego potrzebna nam jest woda? Jakie urządzenia działają na prąd? – to tylko niektóre pytania, na które starały się znaleźć odpowiedź dzieci trzyletnie. Czwarty tydzień października upłynął na rozmowach o oszczędzaniu. W ramach lekcji bibliotecznej gościliśmy panią bibliotekarkę, która przybliżyła nam ciekawostki na temat książek dla dzieci. Maluchy chętnie brały udział w zabawach ruchowych, konstrukcyjnych z wykorzystaniem klocków, a także wykonywały prace plastyczne: malowały farbą plakatową, tworzyły grzybki - „Muchomorki” z wykorzystaniem jabłka i pietruszki. Nasza grupa zyskała nową nazwę, w związku z czym powstały kolejne wytwory dzieci – „Pszczółki”  z kolorowego papieru.