W krainie baśni

Tematem przewodnim tygodnia były bajki. Dzieci nabywały umiejętność odróżniania świata fikcji od realnej rzeczywistości. Opowiadaliśmy o swoich ulubionych bajkach i postaciach. Rozmawialiśmy o strachu, poznawaliśmy co to znaczy strach i mówiliśmy o swoich lękach. Uczyliśmy się też jak bezpiecznie i poprawnie używać nożyczek. Dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem przyprawy curry, która wywołała dużo śmiechu i dobrej zabawy. Ćwiczyliśmy motorykę małą i chwyt pęsetkowy przy zabawie z klamerkami i skrawkami gazet. Sprawdziliśmy się również w mini torze przeszkód, ćwicząc nie tylko szybkość ale i opanowanie oraz dokładność. Korzystaliśmy z pięknej jesiennej pogody podczas spacerów. Nie obyło się też bez wyjść na plac zabaw, które wywołują zawsze radość na twarzach dzieci.