W kosmosie

W ramach realizacji tematu: „Świat wokół mnie – bliżej i dalej” grupa Biedronki poznała zagadnienia tj.: układ słoneczny, kosmos, gwiazdy, planety. Podczas zabaw oraz zajęć wychowawczo – dydaktycznych dzieci dowiedziały się co to jest globus i przy tej okazji poznały literkę G, przy czym rozwijały percepcję fonetyczną oraz sprawność grafomotoryczną. „Kosmiczne miasto” to praca plastyczna, którą dzieci wykonały rozwijając sprawność manualną oraz ekspresję twórczą. „Rakieta” natomiast to praca wykonana przez dzieci doskonaląca sprawność nie tylko manualną, ale również sprawność posługiwania się instrukcją obrazkową oraz tworzenia konstrukcji z materiałów użytkowych. Konstruując pojazd kosmiczny doskonaliliśmy znajomość figur geometrycznych oraz percepcję i pamięć wzrokową. Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę uczestniczyliśmy w spotkaniach tj. : poranek patriotyczny – pogadanka oraz spotkanie z pieśnią patriotyczną.  Miały na celu kształtowanie poczucia patriotycznego. Na zakończenie tygodnia gościliśmy rodziców na zajęciach otwartych pokazując nasze umiejętności oraz odwiedziliśmy miejsca Pamięci Narodowej w naszym mieście.