Jesienna plucha

Powoli żegnamy już jesień tygodniem o jesiennej plusze. Poniedziałek przywitał nas Dniem Pluszowego Misia zorganizowanym dla wszystkich dzieci z naszego Przedszkola. Zabaw nie było końca, a my dzielnie reprezentowaliśmy Sówki podczas przeróżnych konkurencji. Tort w kształcie pluszowego misia wywołał radość u dzieci i wszystkim smakował. Kiedy niebo płacze idziemy na spacer, dookoła stołu z piosenką wesołą – tydzień minął nam właśnie pod znakiem słów piosenki, której się uczyliśmy. Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące pogody, słuchaliśmy wiersza ,,Słota" i poznaliśmy znaczenie nieznanych dotąd nam słów. Ozdabialiśmy parasole kolorowymi gwiazdkami i sprawdziliśmy czy można namalować deszcz. Ćwiczyliśmy również aparaty mowy, poprzez zabawy ortofoniczne z wykorzystaniem słomek i skrawków papieru.