Przedświąteczne przygotowania

Drugi tydzień grudnia to czas przedświątecznych przygotowań. Dzieci trzyletnie miały okazję przekonać się o tym, wykonując mnóstwo prac tematycznie związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z wykorzystaniem zgromadzonych pomarańczy oraz goździków wykonaliśmy stroiki o nazwie „Pachnąca pomarańcza”. Pozostałe pomarańcze przetworzyliśmy na pyszny i zdrowy sok pomarańczowy! Wspólnie przeliczaliśmy także świąteczne bombki choinkowe. Sympatyczne renifery, które pewnego grudniowego poranka zaglądnęły do okien naszej sali, zaprosiły nas do udziału w zabawie muzyczno-ruchowej „Siedem reniferów”. Wraz z kolegami ze starszych grup wykonaliśmy kolorowy łańcuch choinkowy, który ozdobił choinkę na Rynku naszego miasta. Korzystając z zaproszenia, wzięliśmy udział w audycji muzycznej zorganizowanej przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Chełmży.