Święta, święta

Ostatni tydzień przebiegał w nastroju oczekiwania na zbliżające święta Bożego Narodzenia. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje dotyczące nadchodzących świąt. Przygotowywały dla swoich rodziców i dziadków jasełka. Prezentowały wiersze, śpiewały kolędy. W ten sposób miały swój udział w kultywowaniu tradycji świąt.Niedźwiadki tworzyły kartki bożonarodzeniowe ozdabiając je kolorowymi tasiemkami i świątecznymi akcentami. Ponadto dzieci kształtowały umiejętność przeliczania i powtarzania sekwencji wykorzystując symbole bombek i choinek wycięte z kolorowego papieru. Dodatkowo miały okazje posłuchać kolędy granej na flecie. Same próbowały wydobyć dźwięki z tego instrumentu.  Wszyscy czekamy na upragnione i wymarzone święta.