BYŁY SOBIE PIENIĄDZE

Nauczyciele odpowiedzialni za projekt: Krystyna Kwiatkowska, Marta Szramowska

Organizator programu: Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego

Zgłoszenie: Paweł Polikowski- pracownik Banku BGK

Projekt realizowany jest w grupie dzieci 6 letnich ,,Tropicieli". Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy finansowej dzieci i młodzieży, oraz wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat finansów tak, aby potrafiły lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie. Cele programu są realizowane poprzez przeprowadzenie autorskich lekcji o finansach dla dzieci i młodzieży w określonych grupach wiekowych, których tematyka związana jest z zakresem znajomości m.in. podstaw ekonomii, zarządzania finansami osobistymi, roli i funkcji banków ale również umiejętności krytycznego myślenia i zastosowania tej wiedzy w praktyce oraz podejmowania racjonalnych wyborów konsumenckich.

Program realizowany jest w co najmniej 3 zajęciach:

1. Historia pieniądza
  2. W sklepie