Tydzień Patriotyczny

W dniach 6-10 listopada, podobnie jak rok temu, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Tydzień Patriotyczny. W poniedziałek uczestniczyliśmy w akcji „Szlakiem miejsc pamięci…”, w której z samego rana wyruszyliśmy do miejsc pamięci narodowej w Chełmży, by zapalić tam biało-czerwone znicze. We wtorek wypiekaliśmy rogale świętomarcińskie. W środę odbył się montaż słowno-muzyczny pt. „Przedszkolaki dla Niepodległej” w formie uroczystego poranka patriotycznego. W czwartek wyruszyliśmy w „Podróż po Polsce z biegiem Wisły”, podczas której odwiedziliśmy kolejno: Kraków, Warszawę, Toruń oraz Gdańsk. W piątek braliśmy udział w akcji „Przedszkole do hymnu”, a także uczestniczyliśmy w zajęciach muzycznych, które poprowadziła dla dzieci P. Dorota Kałamarska-Widomska. Zwieńczeniem działań była audycja muzyczna w wykonaniu zaproszonej do przedszkola Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pt. „Polska w tańcu zapisana”, podczas której dzieci poznały polskie tańce narodowe.