Wyniki Powiatowego Przeglądu Przedszkolnych Grup Tanecznych Online

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością,

umysł traci swoją zdolność kontroli,
a ciałem zaczyna kierować serce”

Paulo Coelho

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Powiatowego Przeglądu Przedszkolnych Grup Tanecznych, który został zorganizowany po raz pierwszy przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmży. Konkurs miał zasięg Powiatu Toruńskiego i cieszył się sporym zainteresowaniem. Patronat konkursu objął Starosta Toruński. W przeglądzie wzięło udział 7 grup tanecznych. Dzięki Nim mogliśmy doświadczyć tego, że taniec to coś szczególnego i potrzebnego, a dzieci w wieku przedszkolnym kochają tańczyć i mają niebywałe talenty w tym zakresie.

Konkurs dzięki swojej formie zdalnej- online mógł się odbyć i urozmaicił dzieciom czas. Dał im niezwykłą radość przeżywania emocji związanych z tańcem i nagrywaniem filmików tanecznych.  Ponadto niósł uśmiech nie tylko na twarzach dzieci ale również wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie dzieci do konkursu, ponieważ pamiętajmy, że :

,,W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę. Chodzi o to, żeby nauczyć się tańczyć w deszczu.”

Steven D. Wolf

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi filmikami konkursowymi dostępnymi pod linkiem :

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że każdy taniec był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, dlatego Jury miało nie lada wyzwanie w ocenie filmików tanecznych.

Ocenie występów podlegało:

• poczucie rytmu i technika wykonania
  • opracowanie choreograficzne
  • dobór muzyki
  • dobór kostiumów
  • ogólny wyraz artystyczny
  • dobra zabawa dzieci

Oto wyniki Powiatowego Przeglądu Przedszkolnych Grup Tanecznych:

Kategoria 3-4 latki:

Miejsce I : Krasnale z Przedszkola Jelonek w Papowie Toruńskim z sumą 48 pkt.

Miejsce II: Niedźwiadki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Chełmży z sumą 47 pkt.

Miejsce III: Motylki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chełmży oraz Biedronki z Przedszkola Mali Odkrywcy w Złejwsi Małej z sumą 42 pkt.

Kategoria 5-6 latki:

Miejsce I: Grupa 6 latków z Przedszkola Mali Odkrywcy w Złejwsi Małej z sumą 47 pkt.

Miejsce II: Liski i Tropiciele z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Chełmży z sumą 46 pkt.

Miejsce III:  Grupa 6 latków z Przedszkola Smerfuś Stary Toruń z sumą 45 pkt.

Wszystkie grupy taneczne otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody rzeczowe.

Dziękujemy nauczycielom za trud i serce włożone w przygotowanie swoich wychowanków do konkursu.

Podziękowania kierujemy również Piekarni ,,Tradycja” w Chełmży oraz Naszej Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

Gratulujemy wszystkim i mamy nadzieję……. do zatańczenia za rok !